Struktura skóry mężczyzn i kobiet znacząco się różnią. Różnice te widoczne są zwłaszcza w procesie starzenia, kiedy z natury grubsza skóra mężczyzn traci objętość i gęstość. Mężczyźni, niezależnie od wieku posiadają cieńszą podskórną warstwę tłuszczową. Jej utrata powoduje powstanie głębszych zmarszczek mimicznych, ze względu na grubszą skórę i silniejsze mięśnie twarzy, w przeciwieństwie do rozwoju powierzchownych zmarszczek u kobiet. Utrata objętości skóry sprawia, że mężczyźni wydają się starsi niż kobiety w ich wieku.
Różnią się także oczekiwania kobiet i mężczyzn w stosunku do zabiegów medycyny estetycznej. Kluczowym elementem jest zrozumienie i utrzymanie męskich rysów twarzy.
Profesjonalna konsultacja pozwoli dobrać odpowiednie zabiegi dzięki którym dany problem zostanie rozwiązany.
Wygląd u mężczyzny był zawsze bardzo ważnym komunikatem i sposobem na budowanie relacji z otoczeniem. Siwy mędrzec, czy atletyczny wojownik to tylko niektóre archetypy męskości. Dziś przede wszystkim chodzi o to, aby być w formie… a możemy powiedzieć, że skóra „jest w formie” wtedy, gdy jest dobrze odżywiona i zrelaksowana. To sprawia, że jako mężczyźni czujemy się zadbani, a tym samym znacznie bardziej pewni siebie. Jednocześnie, nie oszukujmy się, szkoda nam czasu na codzienną długotrwałą pielęgnację. Dlatego podejście funkcjonalne do medycyny estetycznej, dające długoterminowe efekty synergii jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.