ATR, czyli autologiczny wypełniacz to w pełni naturalny preparat otrzymywany z osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi pacjenta. Od osoby poddawanej zabiegowi pobierana jest krew, która następnie podlega odwirowaniu w celu oddzielenia jej poszczególnych składników. W ten sposób pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe, o koncentracji płytkowej nawet do 250% poziomu wyjściowego. Płytki krwi zawarte w osoczu uwalniają w organizmie naturalne czynniki wzrostu oraz leukocyty wspomagające odnowę i rewitalizację skóry. Następnie pozyskany materiał umieszczany jest w urządzeniu ATR gel maker w którym pod wpływem temperatury dochodzi do zmiany konsystencji, czyli zagęszczenia materiału w celu uzyskania naturalnego wypełniacza. Otrzymany w ten sposób autologiczny wypełniacz umożliwia wykonanie zabiegu poprawiającego objętość skóry oraz redukującego wszelkie zmarszczki i niedoskonałości na wiele miesięcy.
Zastosowanie podczas jednego zabiegu koncentratu osocza bogatopłytkowego oraz naturalnego wypełniacza uruchamia w organizmie pacjenta silną stymulację procesów regeneracyjnych, a także produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Poprawia się ukrwienie skóry oraz zwiększa się produkcja kwasu hialuronowego, który odpowiedzialny jest między innymi za odpowiednie nawilżenie skóry.
Cechy, które najlepiej opisują zabieg ATR to:
- Bezpieczeństwo – brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i powikłań
- Naturalność – podczas zabiegu wykorzystywany jest autologiczny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta
- Wydajność– pozyskanie nawet do 14 ml materiału– możliwość wykonania wielu obszarów podczas jednego zabiegu
- 2 w 1
– wypełnienie i stymulacja skóry czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi do regeneracji– dwa zabiegi w jednym produkcie, podczas jednej sesji - Widoczne rezultaty
– działanie wypełniacza widoczne od razu
– odmłodzenie i regeneracja skóry w ciągu 3 tygodni, z efektami utrzymującymi się nawet do roku.
Zabieg wypełniania skóry z wykorzystaniem ATR dedykowany jest w szczególności osobom poszukującym naturalnych efektów, które poza widocznym wypełnieniem oczekują również silnej rewitalizacji skóry. Autologiczny wypełniacz ma szerokie zastosowanie. Aplikacja biopreparatu adresowana jest w szczególności do osób, które zmagają się z:
- zmarszczkami (również mimicznymi)
- widocznymi bruzdami nosowo-wargowymi
- utratą jędrności skóry na twarzy/szyi/dłoniach
- cieniami pod oczami
- potrzebą rewitalizacji skóry
- skórą pozbawioną blasku i witalności
Jak wygląda procedura zabiegowa?
Konsultacja
Wraz z lekarzem przeprowadzającym zabieg ustalane są obszary zabiegowe i ilości materiału potrzebne do osiągnięcia ustalonych rezultatów.
Pobranie krwi
Proces polega na pobraniu krwi pełnej od pacjenta. Na tym etapie wykorzystuje się probówki medyczne.
Znieczulenie
Komfort pacjenta jest dla bardzo istotny, dlatego przed aplikacją wypełniacza na obszar zabiegowy stosowany jest krem znieczulający.
Przygotowanie materiału
Podczas, gdy Pacjent znieczula się, dwie frakcje są odwirowywane w odpowiednim urządzeniu. Część materiału zostaje poddana wysokiej temperaturze, a następnie schłodzona do temperatury ciała. Różne gęstości materiału są gotowe do podania.
Podanie materiału
Lekarz aplikuje pod skórę materiał, wypełniając i kształtując wybrane obszary.
Zakończenie
Po podaniu wypełniacza, lekarz sprawdza, czy początkowe założenia zostały osiągnięte. To również czas na dokonanie niewielkich korekt. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i punktowe obrzęki w miejscu nakłucia, które ustąpią w ciągu kilku godzin oraz niewielkie siniaki (jeśli skóra ma do tego predyspozycje).
Wskazania po zabiegu
W ciągu pierwszych 24 h należy unikać: ekspozycji na słońcu, gorących kąpieli, kontaktu ze zwierzętami oraz korzystania z basenu czy sauny. Przez 24 h od zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu ani nakładać makijażu.