Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych, naturalnych składników skóry. Można powiedzieć, że pełni rolę spoiwa pomiędzy komórkami tworzącymi tkanki. Jest on niezwykle istotny dla naszej skóry – odpowiada za jej nawilżenie, jędrność i odpowiednie napięcie.
Niestety, ale wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo maleje doprowadzając do niekorzystnych zmian w stanie skóry. Skóra staje się wiotka, mniej elastyczna, wysusza się, twarz traci swoją objętość, a na powierzchni uwidaczniają się zmarszczki i bruzdy. Stan ten jest pogłębiany przez inne zmiany w obrębie tkanek związane z ich starzeniem – utratą podskórnej tkanki tłuszczowej, zmianami w układzie kostnym i powięziowym. Wskutek tych zmian twarz staje się mniej atrakcyjna, smutna, traci naturalny blask, proporcje. W przypadku starzenia się skóry dłoni, tracą one swoją objętość, uwidaczniają się biegnące pod skórą ścięgna nadając im nieestetyczny, mało atrakcyjny wygląd.
Medycyna estetyczna dysponuje odpowiednimi metodami, aby cofnąć te niekorzystne zmiany i sprawić, że kondycja skóry zdecydowanie się poprawi – odzyska ona dawny blask i sprężystość, twarz stanie się bardziej proporcjonalna i młodsza. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego do skóry właściwej lub do tkanki podskórnej bardzo skutecznie uzupełnia jego niedobór.
Preparat kwasu hialuronowego, odpowiednio podany w zależności od wskazania, nie tylko uzupełni jego niedobór, ale również wypełni/usunie zmarszczki i bruzdy, poprawi owal twarzy, nada objętości policzkom, wymodeluje usta. Dodatkowo, pomimo stopniowej degradacji preparatu, po ustąpieniu efektu wypełnienia widoczna jest znaczna poprawa stanu skóry – podanie kwasu pobudza naturalne procesy regeneracji.